فرم ثبت‌نام دوره‌های کاوشی خانه دانش

برای نمایش دوره‌ها فقط یک کلاس/ رده سنی را انتخاب کنید. پس از انتخاب کلاس و نمایش دوره‌ها، یکی از ساعت‌های ارائه شده در پایین دوره مدنظرتان را به دلخواه انتخاب کنید. هنگام انتخاب در توضیحات به وضعیت تکمیل ظرفیت دوره توجه نمایید. حمایت پیشنهادی برای هر دوره 9000000 ریال و این مبلغ برای اعضای خانه دانش 6750000 ریال است.

توجه: در بعضی ساعت‌ها که هم‌زمان چند دوره برگزار می‌شود، برای اجتناب از تداخل، لطفا فقط یک دوره را به دلخواه انتخاب کنید.

برای انتخاب کلاس/ رده سنی

  • اول و دوم به معنی دانش آموزانی است که در سال‌تحصیلی 1402-1403 کلاس اول یا دوم را به پایان رسانده‌اند.
  • سوم و چهارم به معنی دانش آموزانی است که در سال‌تحصیلی 1402-1403 کلاس سوم یا چهارم را به پایان رسانده‌اند.
  • پنجم و ششم به معنی دانش آموزانی است که در سال‌تحصیلی 1402-1403 کلاس پنجم یا ششم را به پایان رسانده‌اند.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
نام و نام‌خانوادگی
کلاس درسی که در سال تحصیلی 1402-1403 گذراندید
برای نمایش دوره‌ها و برنامه فقط یک کلاس/ رده سنی را در بالا انتخاب کنید. پس از انتخاب کلاس و نمایش دوره‌ها، فقط یکی از ساعت‌های ارائه شده در پایین دوره مدنظرتان را به دلخواه انتخاب کنید. هنگام انتخاب در توضیحات به وضعیت تکمیل ظرفیت دوره توجه نمایید. توجه: در بعضی ساعت‌ها که هم‌زمان چند دوره برگزار می‌شود، برای اجتناب از تداخل، لطفا فقط یک دوره را به دلخواه انتخاب کنید.

دوره شیمی

در آزمایشگاه شیمی، دانش‌آموزان با انجام آزمایش، مفاهیم علمی را تجربه می‌کنند. از ویژگی‌های این دوره، انجام آزمایش توسط خود دانش‌آموز و تجربه لذت‌بخش کار با وسایل آزمایشگاهی است که بسیار پرهیجان بوده و آموزش مؤثر و ماندگار علم است. افزایش مهارت بچه‌ها باعث افزایش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. در این دوره از پک‌ها و کیت‌های آزمایشگاهی شیمی سر کلاس استفاده می‌شود که تجربه‌ای جدید برای تک‌تک دانش‌آموزان است. این کیت‌ها از تابستان سال 1402 برای نخستین‌بار به‌عنوان آزمایشگاه سیار در خانه دانش استان زنجان مورد استفاده قرار گرفت که با استقبال بی‌نظیر دانش‌آموزان مواجه شد. قدرت خلاقیت دانش‌آموزان در مواجهه با کیت‌های آزمایشگاهی شیمی دوچندان شده و به جرأت می‌توان گفت مشکل‌ترین آزمایش‌های شیمی با کمک آن‌ها قابل انجام و مشاهده است.

دوره فیزیک و سرگرمی، فیزیک و آزمایش، فیزیک و پژوهش، انرژی و ساخت

دوره فیزیک و سرگرمی: در این دوره کودکان با بخشی از موضوع های علم فیزیک که عمدتا در کتاب کلاس اول ابتدایی بیان شده اند، از طریق بازی ، انجام آزمایش و ساخت اشنا شده و لذت، هیجان و سرگرمی با علم را تجربه می کنند. دوره فیزیک و آزمایش: یک دوره 10 جلسه‌ای. در هر جلسه دانش آموزان با یک موضوع علمی در قالب چندین آزمایش آشنا می‌شوند. این آزمایش ها در سطح درک آن‌هاست . آزمایش‌ها جذاب و هیجان انگیز هستند. هدف دوره آشنایی با مفاهیم مختلف علمی در قالب آزمایش به همراه تفریح و سرگرمی است که منجر به تقویت حواس پنچگانه و روحیه پرسشگری دانش آموزان شود. نوشتن کاربرگ در این دوره نخواهیم داشت. دوره فیزیک و پژوهش: یک دوره 10 جلسه ای- دو پرسش علمی را دانش آموزن ازابتدا تا انتها دنبال خواهند کرد. 1- چطور آب را از پایین به بالا بیاوریم؟ 2- چطور زمان را اندازه بگیریم؟ برای هر پرسش دانش آموزان یاد می‌گیرند که خودشان بپرسند و راهکار ارائه کنند، جستجو کنند، چیزهایی بسازند و آزمایش کنند، نتایجشان را یادداشت کنند، تحلیل و نتیجه‌گیری کنند و آن را بهبود بخشند. دانش آموزان همان کارهایی را که دانشمندان می‌کنند ، انجام خواهند داد. آن ها نهایتا با ابزارهایی که برای این منظور در حال حاضر در جامعه استفاده می‌شود اشنا می‌شوند. بازدیدهایی گروهی برای دوره در نظر گرفته شده است. نوشتن کاربرگ و گزارش کار در این دوره خواهیم داشت. دوره انرژی و ساخت: یک دوره 10 جلسه ای. دانش آموزان در هر دو جلسه به ساختن یک وسیله علمی با ابزارهای ساده با استفاده از خلاقیت های فردی می‌پردازند. آن‌ها علاوه بر اینکه مانند یک دانشمند به مفاهیم علمی و قوانین حاکم بر عملکرد یک وسیله فکر کرده و با آن ها عمیق‌تر اشنا میشوند، خودشان مانند یک مهندس دست به طراحی و ساختن می‌زنند. در عین حال که با چالش‌های کار تجربی و ساختن مواجه شده و نتایج کار خود را آزمایش می‌کنند، راهی برای بهتر کردن آن پیدا خواهند کرد. این وسایل عمدتا ابزارهایی برای نمایش تبدیل های انرژی هستند که دانش‌آموزان به صورت تئوری در کتاب های درسی علوم با آن‌ها آشنا شده‌اند.

دوره رایانه

دوره رایانه برای ۳ گروه سنی اول تا دوم ابتدایی‌(الف)، سوم تاچهارم(ب)و پنجم تا ششم ابتدایی(ج) در ۵ سطح ارايه می‌شود. سطح۱: مبانی کامپیوتر مدت دوره: ۲ فصل (۱۶ جلسه ۲ ساعته ) برای گروه الف یک فصل (۸ جلسه ۲ ساعته ) برای گروه ب و ج پیشنیاز: همراهی و پرسشگری دانش‌آموزان در کلاسها سطح۲: برنامه نویسی مقدماتی (اسکرچ) مدت دوره: ۲ فصل (۱۶ جلسه ۲ ساعته ) برای هر ۳ گروه سنی پیشنیاز: مبانی کامپیوتر (سطح ۱)، همراهی و پرسشگری دانش‌آموزان در کلاسها سطح ۳: برنامه نویسی پیشرفته (اسکرچ) مدت دوره: ۲ فصل (۱۶ جلسه ۲ ساعته ) برای هر ۳ گروه سنی پیشنیاز: برنامه نویسی مقدماتی(سطح ۲)، همراهی و پرسشگری دانش‌آموزان در کلاسها سطح ۴: یادگیری ماشین برای کودکان (اسکرچ) مدت دوره: ۲ فصل (۱۶ جلسه ۲ ساعته ) برای هر ۳ گروه سنی پیشنیاز: برنامه نویسی(سطح ۲ و ۳)، همراهی و پرسشگری دانش‌آموزان در کلاسها سطح ۵: پایتون برای کودکان مدت دوره: ۲ فصل (۱۶ جلسه ۲ ساعته ) برای گروه ج پیشنیاز: برنامه نویسی(سطح ۲ و ۳)، آشنایی با زبان انگلیسی، همراهی و پرسشگری دانش‌آموزان در کلاسها

دوره باغبانی

باغبانی شاخه‌ای از رشته کشاورزی می‌باشد. در این دوره 10 جلسه‌ای با نگاهی عمیق‌تر به دنیای پیرامون خود می‌نگریم و به دنیای گیاهان می‌رویم. در این دوره دانش‌آموزان به صورت عملی و ارائه توضیحات لازم با بخش‌های مختلف گیاه (ریشه، ساقه، برگ، گل و ..)، تقسیم‌بندی گیاهان (درخت، درختچه، سبزیجات)، انواع خاک و بستر کشت (خاکی، هیدروپونیک)، اقلیم‌شناسی برای رشد گیاهان، آبیاری (دستی، قطره‌ای، بارانی) ، ابزارهای باغبانی، انواع کشت (کشت مستقیم بذر، نشاء، قلمه)، تفاوت کشت در فضای باز و محیط کنترل شده (گلخانه) آشنا می‌شوند. باغبانی یکی از حرفه‌هایی است که در آن هر پنج حس انسان به کار گرفته می‌شود و در نتیجه یکی از مفیدترین فعالیت‌ها برای کودکان است. افراد در هر سنی می‌توانند از باغبانی لذت ببرند، اما کودکان در کنار آموزش، مهارت‌های جدیدی (اعتماد به نفس، عشق به طبیعت، حس مسئولیت‌پذیری، همکاری) نیز کسب می‌کنند. پیش‌نیاز دوره باغبانی برای هر جلسه همراهی لازم بچه‌ها برای انجام فعالیت‌های عملی می‌باشد.

دوره ریاضی

درباره فعالیت‌های پیش‌بینی شده برای اتاق ریاضی خانه دانش: • مدت زمان جلسه‌ها: یک و نیم ساعت در هر هفته روزهای سه‌شنبه یا چهارشنبه برای هر رده سنی اشاره شده در برنامه؛ • پیش‌نیاز ریاضی برای هر جلسه: همین اندازه که بچه‌ها همراهی لازم برای انجام فعالیت‌ها را داشته باشند کافی است و در صورت نیاز توضیحات لازم ارائه می‌شود ولی داشتن اطلاعات در سطح دانش کتاب‌های ریاضی بچه‌ها در آن رده سنی، فعالیت‌ها را برایشان دلچسب و آسان‌تر می‌کند؛ • روند برگزاری جلسه‌ها:‌ بازی، مشاهده، پرسشگری، کشف، ساخت، بحث و گفتگو، جمع‌آوری داده‌ها، گزارش و تحلیل، حل مسئله و بیان استدلال با گفتار و نوشتار؛ • رویکرد جلسه‌ها: درک ریاضی، پیدا کردن تجربه‌های عملی برای مفاهیم انتزاعی، تجربه عملی قواعد منطق و استدلال ریاضی و استفاده از حواس پنجگانه، دست‌ورزی و تجربه نحوه تعامل در کارهای گروهی؛ این فعالیت‌ها در محیطی دوستانه، آرام و شاد انجام می‌شوند. جلسه‌ها عنوان‌های متفاوتی دارند تا بچه‌ها در زمینه‌های مختلف ریاضی تجربه کسب کرده و چشم‌اندازی هر‌چند کوچک از گستره مفاهیم ریاضی و علاقه‌هایشان پیدا کنند. پی‌نوشت: چنانچه این متن را می‌خوانید و پیشنهاد و یا پرسشی دارید خوشحال می‌شویم اتاق ریاضی خانه دانش را در جریان بگذارید. سپاسگزاریم
دوره نمایش فیلم- تمام رده‌های سنی
هر دوره هفته‌ای یک جلسه برگزار می‌شود، تعداد جلسات کل هر دوره 10 جلسه است.
تأیید نهایی