خانه دانش بنیاد ثبوتی از روز 17 دی‌ماه 1402 میزبان دانش‌آموزان مدرسه دماوند است:

2 و 4 بهمن‌ماه: بازدید دانش‌آموزان پایه‌ی سوم دبستان

دانش‌آموزان در این بازدیدها ضمن آشنایی با فعالیت‌ها و بخش‌های مختلف خانه دانش، با همراهی اعضای کارگروه اجرایی خانه دانش ابتدا در موزه علم خانه دانش به بازدید و آشنایی با قوانین علمی در قالب دستگاه‌های تعاملی و چیدمان‌های علمی نمایشگاه خانه دانش پرداخته و به تجربه‌ای مستقیم از آن‌ها دست یافتند. سپس در گروه‌های مختلف تجربه‌های کاوشی کوتاهی در اتاق‌های علوم (نیرو و انرژی، مواد و حالت‌های آن، طبیعت و علوم زمین)، ریاضی، رایانه، نمایش و … انجام داده و در طی آن‌ها با تخلخل انواع خاک‌ها، نور و بازتابش آن، قسمت‌های مختلف بدن انسان، واکنش‌های شیمیایی و چند چالش هندسی به‌شکل عملی آشنا شدند. پایان بخش بازدید هر گروه، حضور در کتابخانه و آشنایی با عناوین متعدد کتاب‌های ویژه‌ی این رده‌های سنی و شور و هیجان بچه‌ها برای دانستن و مطالعه‌ی کتاب‌ها بود.

بازدیدهای این هفته از روزی آفتابی آغاز و به روزی بارانی رسیدند همراه بارش پرسش‌های بچه‌ها و کنجکاویشان که آن‌ها را به اشتیاق پرسیدن « چطوری می‌تونم بیام خانه دانش؟» می‌کشاند.

 

شرکت دانش‌آموزان در این برنامه با همکاری و حضور مسئولین، مربیان و آموزگاران محترم  این مدرسه شکل‌گرفت.

پی‌نوشت: در روزهای 8 و 11 بهمن‌ماه میزبان دانش‌آموزان پایه‌ی چهارم این دبستان خواهیم بود؛ بازدیدها ادامه دارد و این خبر به‌روزرسانی می‌شود، با ما همراه باشید!